BREJKING NJUZ:

Na HomoFascynacjach pojawiło się nowe opowiadanie. Tym bardziej sekscytujące, że po części inspirowane prawdziwą historią... :)

poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Katharsis - skuteczny sposób, jak rozwiązywać problemy emocjonalnePiotrek nie chciał walić focha, ilekroć widział swojego chłopaka rozmawiającego z innym w zbyt radosny sposób. Ale nie umiał. Po prostu nie umiał. Widział Marcina, który dowcipkował przed klatką z przystojnym sąsiadem i szlag go trafiał. Obrażał się, siedział milcząco cały dzień, a potem wybuchał furią na swojego partnera. Każdy zdawał sobie sprawę, że ta reakcja nie była adekwatna do bodźca - była wyogromlona, przesadzona, nadmierna i niepotrzebna. A jednak była.

Piotrek - po kolejnej rozmowie z Marcinem - ponownie postanowił się zmienić. Spokój, oddech, relaks. Uda się.

Ale to "wracało". Co powinien zrobić Piotrek?


niedziela, 24 sierpnia 2014

Błogosławieństwo samotności - jak czerpać energię z niebycia w towarzystwieNa Ziemi jest już ponad 7 miliardów ludzi. To liczba zdecydowanie zbyt wielka, byśmy mogli ją przedstawić obrazowo. Wyobrazić sobie można grupę 10, 20, 50 osób. Ale nie 7 miliardów.

A będzie nas jeszcze więcej.

Wg ONZ - w 2050 roku ludzkość będzie liczyć już 9,5 mld jednostek. A gdy będę zamykał swe oko (prawdopodobnie koło 2070 roku - jeśli dobrze pójdzie [bo geny mam dobre]) - z pewnością jeszcze więcej.

Na tym tle samotność może okazać się prawdziwym... luksusem.

sobota, 23 sierpnia 2014

Tyle miesięcy milczenia - i co teraz?


Przepraszam. Zawaliłem sprawę. Odstawiłem tego bloga na trzeci tor. Mógłbym podać milion usprawiedliwień - dynamiczny rozwój firmy, praca, obowiązki, choroba... - ale nie podam. Powiem tylko, że oto wracam. Mam nadzieję, że się cieszysz :)

Co nowego na HomoFascynacjach:

TOP 10 miesiąca