BREJKING NJUZ:

Na HomoFascynacjach pojawiło się nowe opowiadanie. Tym bardziej sekscytujące, że po części inspirowane prawdziwą historią... :)

czwartek, 26 lutego 2009

Dwie energie w związkach gejowskich

Z związkach gejowskich można spotkać dwie różne "energie", które generują wiele różnych konsekwencji. To jakby yin i yang współczesnej, gejowskiej kultury. Poznaj je, by tworzyć lepsze jakościowo związki m-m.

- energia żeńska - gej, wierząc w mit księcia z bajki, zakochuje się po uszy w swym wybranku. Nie ma w tym nic złego, poza tym, że 1) idealizuje jego obraz, co jest podstawą do późniejszych rozczarowań, oraz 2) przebudowuje swoje życie tak, by związek i partner był jego centralnym elementem.

- energia męska - w której gej oczywiście darzy uczuciem swojego partnera, niemniej nie idealizuje przesadnie jego osoby (dzięki czemu umie chłodno i realistycznie spojrzeć na wady swojego ukochanego), a związek był elementem jego życia, dodatkiem.

Energia żeńska szybko się wypala i nudzi. W końcu, wraz z opadaniem emocji, na wierch wychodzi, że książę z bajki wcale nie jest taki idealny, zostawia po sobie skarpetki na środku pokoju, beka przy jedzeniu i pierdzi przy analu. Delikwent rozczarowuje się a bajka zmienia się w desperackie próby zmiany partnera "na lepsze". W końcu, gdy związek się rozpada, nadchodzi wielka depresja - w końcu był on centralnym punktem życia!

W męskiej energii jest co prawda mniej romantyzmu, ale za to ma ona większe szanse powodzenia. Męska energia przewiduje - zamiast uciekania od samotności - określenie celu w postaci dobrego partnera (nie idealnego! dobrego!). To pozwala na obiektywną ocenę drugiej osoby i przez to odpowiednie dobieranie sobie partnerów życiowych. A nawet, jeśli coś będzie nie tak - męska energia przewiduje, że związek jest tylko dodatkiem do przebogatego, fascynującego życia.

Energia żeńska jest fajna na krótko - podczas kolacji przy świecach, czasem podczas seksu czy namiętnego przytulania. Energia żeńska jest opiekuńcza i pomocna. Potrafi wznieść na wyżyny emocjonalne. Jako geje mamy wybity przywilej, w odróżnieniu od 99% heteryków, by cieszyć się tą energią - płakać na filmach, wzruszać itd.

Energia męska z kolei jest przydatna zdecydowaną większość czasu. Wierz mi - nie chcesz, by ktoś determinował Twoje życie. Chcesz być facetem i z facetem, ale ten facet musi znać swoje miejsce i rolę w Twoim życiu. To jest zdrowie i konstruktywne.

Baw się tymi energiami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Umieszczanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu (w menu na górze). Musisz liczyć się z tym, że - jeśli Twój komentarz nie spełni jego warunków - nie pojawi się na tej stronie.

Co nowego na HomoFascynacjach:

TOP 10 miesiąca