NEWS ROOM:

Na miły początek wakacji - wpis o tym, co lubicie najbardziej, czyli o seksie :)

środa, 20 marca 2013

Jakie to uczucie być Tobą? - czyli pytanie o wewnętrzną mądrość


Nie trzeba być doktorem Freudem, żeby dojrzeć, iż ludzie w większości czują się sami ze sobą absolutnie chujowo. W głowie ciągle powtarzają fatalne mantry, wyświetlają sobie okrutne obrazy siebie samych oraz innych, snują okropne wnioski i modlą się do destrukcyjnych poglądów. Budują swoim złym emocjom ołtarze, na których składają w ofierze swoje rodziny, pracę, zdrowie. Karmią swoje wewnętrzne potwory pesymizmem, poczuciem beznadziei, smutkiem i wściekłością. Bez podstawowej samoświadomości, bez autorefleksji, bez dystansu. Zanurzeni w mentalnym szambie, gotują się nim, nie mogąc choć na chwilę z ulgą przestać być sobą. Jakie to uczucie być nimi? Jakie to uczucie tak myśleć?

Uważają się za leniów, po czym motywują się do umycia naczyń nie miłością do porządku, lecz wyzywając się od najgorszych. Stresują się, a potem walczą ze stresem. Jedzą a potem karzą się w myślach, że zjedli za dużo. Myślą, że są nienormalni, więc wstydzą się tego i ukrywają to przed innymi, myśląc, że są sami w swoim chorym myśleniu. A takich ludzi są miliony. Do czego to prowadzi?


Prowadzi to do uzależnień i głupich decyzji


Ludzie tacy szukają cały czas sposobów by sobie poprawić humor: alkohol, trawka, papierosy, hazard, seks, zakochiwanie się w kimkolwiek, ryzykowne zachowania, szpanowanie, przemądrzanie się, wypominanie błędów, wywyższanie się i poniżanie innych, zdrady itd.

Dzięki tym wymagającym i kosztownym zabiegom udaje im się choć na chwilę przestać odczuwać to, jak to jest być nimi - z ich myśleniem, poglądami i pytaniami, jakie sobie stawiają. A możemy przypuszczać, że to nie jest miłe odczucie.

A gdyby tylko weszli w swój umysł i ciało, odkryliby że mogą poczuć się dobrze sami ze sobą i nie potrzebują całej tej chujni. Że nie potrzebują koniecznie nowej pary jeansów i nowego telefonu, żeby nie skoczyć z mostu.

Jak się czujesz sam ze sobą? Jakie to uczucie ubrać Twoje myśli i nimi żyć? Jakie to uczucie przymierzyć Twoje poglądy? Co widzą oczy, gdy umysł wierzy w to, co wierzysz Ty? Jakie decyzje podejmuje się, kierując się Twoimi przekonaniami? Co się wtedy widzi i słyszy? Jak się odbiera życie? Czy jest Ci dobrze z tym, co myślisz o sobie, ludziach, świecie? Czy jest Ci dobrze ze sposobem, w jaki myślisz o przeszłości i przyszłości? Czy wnioski, jakie wyciągasz, dodają Ci energii? Czy Cię obezwładniają? Czy plany, jakie snujesz i przewidywania, jakich dokonujesz, dają Ci wolność i szczęście? A może odbierają chęci?

Masz nad czym medytować. Więc działaj.

1 komentarz:

  1. Bardzo trafne bo czyż można być szczęśliwym z kimkolwiek nie będąc szczęśliwym sam ze sobą?

    OdpowiedzUsuń

Umieszczanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu (w menu na górze). Musisz liczyć się z tym, że - jeśli Twój komentarz nie spełni jego warunków - nie pojawi się na tej stronie.

Co nowego na HomoFascynacjach:

TOP 10 miesiąca