BREJKING NJUZ:

Na HomoFascynacjach pojawiło się nowe opowiadanie. Tym bardziej sekscytujące, że po części inspirowane prawdziwą historią... :)

czwartek, 16 kwietnia 2009

3 potężne energie drzemiące w każdym z nas

Dziś odkryjesz, jak to się dzieje, że z niektórymi ludźmi wchodzisz w dobry kontakt niemal od razu, a z innymi nie umiesz znaleźć wspólnego języka. Dzisiejszy post da Ci też inne spojrzenie na siebie.

Człowiek jest skomplikowanym systemem złożonym z wielu rodzajów energii. Dla uproszczenia, segergujemy je, by umieć o nich rozmawiać. Oto, z jakich energii składa się człowiek i jak z nimi wchodzić w interakcje. Otwórz swój umysł i korzystaj w pełni, bo to ważny element komunikacji - również z samym sobą.

- energia intelektu - pochodzi z umysłu. Intelekt uwielbia oceniać, nadawać znaczenia, budować skomplikowane łańcuchy przyczynowo-skutkowe, stawiać warunki, polemizować, przyznawać rację etc. Ludzie z przewagą energii intelektu często wchodzą w dyskusje o polityce, światopoglądowe, wymieniają się zgromadzoną wiedzą i argumentami. Energia intelektu buduje hierarchie, porownuje ze sobą ludzi, zjawiska, generalizuje i upraszcza, by skuteczniej posługiwać się światem. Tej energii jest full w naszym społeczeństwie. Dzięki niej zawdzięczamy postęp techniczny. Jeśli chcesz wejść z kimś takim w rapport - traktuj go jak specjalistę, pytaj, przyznawaj rację.

- energia serca - pochodzi z... zgadnij skąd :) Słowa nie mają dla niej takiego znaczenia. Opiera się na czystych uczuciach - miłości, radości, wdzięczności, akceptacji, spokoju. Wszystkie te uczucia występują zawsze i wszędzie, jeśli tylko energia intelektu się nie wpierdala. Ludzie kierujący się energią serca są serdeczni, otwarci, ufni... ciepli. Można się przy nich wygrzewać. Są wyrozumiali, prości, kochający. Wspaniale jest spotkać człowieka czerpiącego z tej energii. Jeśli chcesz wejść z kimś takim w rapport - wyłącz umysł i odwzajemniaj jego uczucia. Nie słowami, lecz sygnałami niewerbalnymi - uśmiechem, gestem etc.

- energia seksualna - ona z kolei pochodzi z narządów płciowych. Wbrew pozorom nie odpowiada tylko za ekscytujący popęd seksulany, lecz także za kreatywność oraz emocje (nie mylić z uczuciami, które pochodzą z serca!). Energia seksualna produkuje emocje takie, jak zazdrość, gniew, nienawiść, frustracja, samotność, zaborczość, wstyd. To cena, jaką płacimy za przyjemność seksu (dlatego też polecam uczenie się zarządzania tymi emocjami). Ktoś, kto kieruje się energią seksualną - często odnosi się do seksu w rozmowie, nawet nieświadomie. Używa seksualnych metafor, jest wyzywający, rzuca pożądliwe spojrzenia, dąży do dotyku, bliskości.

Najlepiej, jeśli te 3 energie są w stanie równowagi.

Przewaga intelektu tworzy człowieka-maszynę do zarabiania kasy, do czynienia postępu. Suchego naukowca, którego zaślepiły paradygmaty. Bez serca i bez energii seksu traci się poczucie sensu życia.

Przewaga serca czyni z człowieka idealistę, który najchętniej ubrałby się w szmaty i poszedł mieszkać do lasu, kontemplując piękno przyrody i celebrując każdy moment - bez planów na przyszłość, bez kasy, bez przyjemności zmysłowej. Plusem jest to, że ma świetne relacje z innymi :)

Przewaga energii seksu sprawia, że innych ludzi traktuje się jak przyrządy do masturbacji. Chodzi tylko o zaspokojenie popędu. Seks bez intelektu prowadzi do nierozsądnych poczynań w łóżku. Seks bez serca - wypala, jest chłodny i często odrażający. Spytaj każdego, kto ruchanie traktuje jak sport. Po jakimś czasie czegoś im brakuje - energii serca właśnie!

Zbalansuj wszystkie 3 energie - cokolwiek robisz, gdziekolwiek jesteś - używaj każdej z umieram i rozsądkiem. Czasem kieruj się bardziej intelektem, czasem sercem, czasem energią seksu - ale nigdy nie rezygnuj całkowicie z którejś, bo to tak, jakbyś likwidował kawał swojego cennego, energetycznego "ja".

Baw się:)

6 komentarzy:

 1. Strasznie to proste jak budowa cepa. Co rozumiesz przez intelekt? Chyba rozum instrumentalny, który faktycznie jest zdolny i do wynalazków i do zaprojektowania dobrze działającego obozu koncentracyjnego. Ale czy etyka nie ma żadnego oparcia w racjonalności? czy szukanie np. porozumienia z ludźmi jest nieracjonalne? Czy założenia, na których opiera się demokracja są nieracjonalne?
  czy "energia płynąca z serca" jest zawsze dobra? Oczywiście rozdzielanie różnych "energii" jest jedynie zabiegiem analitycznym, wygodnym z punktu widzenia elegancji wywodu, ale ma mało wspólnego z rzeczywistością. Co to jest ta "energia"? po drugie Twoje rozumienie intelektu jest trochę zbyt jednostronne.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Co rozumiesz przez intelekt?"

  Intelekt to działanie umysłu. Objawia się na wiele różnych sposobów - m.in. przez tworzenie abstrakcyjnych klas rzeczowników i czasowników, porównywanie (a przez to tworzenie hierarchii), ocenianie, nominalizacje, tworzenie związków przyczynowo-skutkowych, nadawanie znaczeń, próby czytania w myślach, projekcje, generalizacje na bazie fragmentarycznych doświadczeń itd. Jest tego sporo. Za długo bo to pisać tutaj.

  "Ale czy etyka nie ma żadnego oparcia w racjonalności?"

  W moim modelu rzeczywistości - nie ma. Wspomniałeś coś o obozach koncentracyjnych - stworzyli je ludzie, którzy byli ekstremalnie intelektualni. Chłodno przekalkulowali, że opłaca się z ludzi robić mydło. Nic się nie marnowało. Trzeba było wielu zabiegów intelektualnych i absolutnie zero serca, żeby dojść do takich wniosków.

  Bo gdy otwierasz serce, widzisz, że drugi człowiek jest Tobą.

  I nie miotaj pojęciami typu "etyka" bo każdy rozumie je po swojemu i będzie nieporozumienie.

  "czy szukanie np. porozumienia z ludźmi jest nieracjonalne?"

  NIC nie "jest" racjonalne. My racjonalizujemy coś. Umysłem. Z różnymi skutkami.

  Proponuję, byś miał dobre stosunki z innymi - wtedy nie będziesz musiał szukać żadnego "porozumienia". Wtedy będzie ono standardem a nie czymś, czego trzeba szukać.

  "Czy założenia, na których opiera się demokracja są nieracjonalne?"

  Demokracja jest odbiciem działania naszych umysłów. Tak, jak budowa Windowsa. Więc rozumiem, że można oceniać te rzeczy, jako "racjonalne".

  "czy 'energia płynąca z serca' jest zawsze dobra"

  Energia nie jest ani dobra, ani zła. Jest najwyżej OCENIANA PRZEZ UMYSŁ jako "dobra" lub "zła". Nie wylazłeś poza umysł nawet o milimetr, żeby o tym rozmawiać.

  "Oczywiście rozdzielanie różnych 'energii' jest jedynie zabiegiem analitycznym, wygodnym z punktu widzenia elegancji wywodu, ale ma mało wspólnego z rzeczywistością."

  Rozdzielenie energii jest MODELEM. Model jest narzędziem i nigdy nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Służy przetwarzaniu informacji. Chińczycy używają go od 4000 tysięcy lat i wierz mi lub nie, ale wiedzą, co robią.

  "Co to jest ta 'energia'?"

  Spytaj pana od fizyki. Energia to ruch.

  "po drugie Twoje rozumienie intelektu jest trochę zbyt jednostronne."

  Przykro mi to stwierdzić, ale nie masz pojęcia o czym mówisz. Spójrz w lustro i powiedz to sobie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dear DreamWalker,
  gratuluję zgrabnego ujmowania skomplikowanych teorii psychologicznych i NLP. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że mimo, że jest to blog traktujących homoseksualistów jako grupę docelową, to jest w nim cała masa uniwersalizmu. Stosuję Twoje rady w życiu, dlatego dziękuję za wiedzę, którą się dzielisz. I cóż, proszę o więcej ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. Dear Anonimowy :)

  Super! Cieszę się, że korzystasz. M.in. dla Ciebie piszę tego bloga.

  Dzięki za pozytywne słowa!

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozumiem, że jesteśmy w całkiem w innych paradygmatach. Pamiętaj jednak, że "wiedza" to władza. Tym bardziej, jeśli ktoś mi mówi, że nic nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Tym bardziej, jeśli ktoś mi mówi, że nic nie wiem."

  Kto tak mówi? Ja? Jeśli tak, to proszę o cytat.

  I nie wiem, skąd ta Twoja pewność, że rozumiesz, bo tak naprawdę nie jesteśmy w innych paradygmatach, ponieważ paradygmaty to nie miejsca, w których się jest.

  Po prostu innych paradygmatów UŻYWAMY.

  To narzędzia umysłowe i tak je polecam traktować, by nie popaść w chorobę pt. "moje myślenie o świecie jest jedyne prawdziwe".

  Baw się:)

  OdpowiedzUsuń

Umieszczanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu (w menu na górze). Musisz liczyć się z tym, że - jeśli Twój komentarz nie spełni jego warunków - nie pojawi się na tej stronie.

Co nowego na HomoFascynacjach:

TOP 10 miesiąca