BREJKING NJUZ:

Na HomoFascynacjach pojawiło się nowe opowiadanie. Tym bardziej sekscytujące, że po części inspirowane prawdziwą historią... :)

czwartek, 5 marca 2009

Jak znależć odpowiedniego faceta - cz. 2

Jeśli jeszcze nie przeczytałeś części pierwszej mojego małego kursu odnajdywania odpowiedniego faceta, to koniecznie to zrób.

Dla przypomnienia - poznałeś atrakcyjnego gościa, który spełnił wszystkie Twoje kryteria krótkoterminowe. Spotykacie się, razem spędzacie miło czas, poznajecie. Nadszedł teraz czas na zweryfikowanie, czy kandydat spełnia kryteria długoterminowe - tzn. czy chcesz z nim być na dłużej.

Kryteria długoterminowe posiadają dodatkową cechę, której nie posiadały krótkoterminowe. Jeśli w przypadku tych drugich weryfikacja mogła odbyć się dość szybko i głównie za sprawą obserwacji, w przypadku kryteriów długoterminowych potrzebujesz zarówno dłuższego czasu, jak i odpowiednich testów. Ale o tym później

Najpierw omówmy najważniejsze proponowane przeze mnie kryteria długoterminowe.

Zapewnia bezpieczeństwo.

To bardzo ważna kwestia, dlatego to kryterium jest na pierwszym miejscu i jest najbardziej rozbudowane. Na bezpieczeństwo składa się przede wszystkim stabilność gościa (emocjonalna, finansowa, życiowa itd.) oraz przewidywalność jego zachowania (jego częste nawyki, zwyczaje etc.).

Jedziemy z koksem.

Czy uprawia bezpieczny seks? Czy dba o to, żeby mieć prezerwatywy? To ważne, bo pokazuje nie tylko to, czy dba o siebie, ale również o Ciebie.

Czy dba o swoje zdrowie? Czy uprawia jakąś aktywność fizyczną? Czy zwraca uwagę na to, jak prawidłowo się odżywiać? Czy ma jakieś nałogi? Jeśli pali, to w przeciągu 15-20 lat na 50% umrze na jakąś chorobę wywołaną paleniem. Czy chcesz truć się, mieszkając razem z nim? Jeśli pije lub ćpa - to wróży tylko problemy. Nawet, jeśli twierdzi, że z tym skończył - miej oczy otwarte. Pomyśl, dziś może jest okej, ale jeśli gość nie dba o siebie i ma nałogi, za kilka lat może być gruby, niepełnosprawny bądź zupełnie inny. Niekoniecznie musisz chcieć być z kimś takim.

Jeśli to dla Ciebie ważne - czy jest monogamiczny?

Czy jest stabilny emocjonalnie? Czy miewa fochy i skoki nastrojów pod wpływem obiektywnie neutralnych bodźców? Czy miewa depresje trwające tygodniami? Czy jego nastrój i zachowania są przewidywalne? Nie chcesz być z kimś, dla kogo będziesz jednocześnie psychoterapeutą czy pocieszaczem. Chcesz mieć obok siebie faceta, na którym w razie czego można polegać i który nie rozpłacze się z byle powodu albo też nagle nie przestanie się odzywać.

Czy jest pracowity i zmotywowany do zarabiania pieniędzy? Jakie ma plany na przyszłość? Chcesz być z gościem, który utrzymuje się sam bądź w przyszłości tak będzie robił - no chyba, że chcesz mieć utrzymanka, ale to Twoja sprawa :)

Czy zajmuje się w życiu czymś poważnym? Ma jakiś zawód i się w nim realizuje? Czy ma stabilne dochody? Byłoby fajnie, bo to zagwarantuje Ci jakąś stabilizację. Nie będzie 10 razy zmieniał zawodu, planów i miał milionów odjechanych pomysłów, które będą deorganizować Twoje życie (przeprowadźmy się na Haiti!).

Czy jest dojrzały czy zachowuje się jak dziecko? Myśli o w miarę poważnych rzeczach, czy tylko o imprezie w najbliższy weekend? Jego dojrzałość może być przydatna, gdy przyjdzie wam się kiedyś we wspólnym życiu zmierzyć z wyzwaniami lub poważnie porozmawiać.

Czy pochodzi z normalnej rodziny? Czy ma w miarę normalną matkę i ojca? Poznaj go bliżej i dowiedz się, jak najwięcej o otoczeniu, w którym wyrósł i z którego latami czerpał wzorce zachowań. Spójrz, jaki związek tworzą jego rodzice. Czy są szczęśliwi? Czy może to stare, zgnuśniałe małżeństwo?

Jakie ma poglądy na temat innych gejów? To ważne! Czy opowiada, że "większość gejów to plotkarskie cioty"? Czy głupio generalizuje? Czy może jest zdania, że każdy jest inny i każdego trzeba poznać bliżej, by móc go trafnie osądzić? Jeśli gość niemądrze generalizuje na temat gejów - jest tam mnóstwo pułapek, których sobie nawet nie uświadamiasz. Po pierwsze - ocenia szufladkę, w której sam siedzi, co jest bardzo głupie. Po drugie - nie możesz wiedzieć, czy nie robi projekcji (wypowiada się o swoich myślach uogólniając na przedstawicieli całej branży). Po trzecie - może to traktować jako wymówkę, by coś robić (skoro "wszyscy" kłamią, plotują i spiskują - to i ja mogę!). Geje to fascynujący ludzie w każdym calu, pamiętaj o tym.

Czy jest pomocny? Czy pomaga Ci nieść ciężkie zakupy? Czy, gdy go poprosisz o pomoc w przemeblowaniu mieszkania, pomoże? Czy się wykręci? To Ci powie, czy w przyszłości będziesz mógł liczyć na jego pomoc np. w sprzątaniu mieszkania czy remoncie.

Jest odpowiedzialny.

Jak sobie radzi z problemami? Czy zrzuca odpowiedzialność na czynniki zewnętrzne? Czy może bierze ją na siebie i szuka tego, co działa? Nie chcesz być z malkontentem, ale z gościem, który umie sobie w życiu radzić.

Jak traktuje swoich byłych? Czy ma do nich setki urazów? Czy zrzuca całą odpowiedzialność na nich? Czy potrafi obiektywnie spojrzeć na swoje poprzednie związki? Czy podchodzi do nich na luzie? Czy pogodził się z tym, co się stało? Jeśli nie - ryzykujesz, że wejdziesz w związek z nim i jego wspomnieniami, które będzie męczył miesiącami albo latami. Chcesz gościa, który po prostu odciął się energetycznie od tego, co było, nauczył na swoich błędach i odsunął od siebie tamte wspomnienia. Przynajmniej w większości.

Czy prowadzi po drinku?

Czy dotrzymuje słowa? Czy spełnia obietnice, nawet te najmniejsze? Czy jeśli się za coś weźmie - dokańcza to?

Czy spóźnia się na spotkania? Jak się z tego tłumaczy? Bierze odpowiedzialność na siebie czy zrzuca na wszystko dookoła?

Jest opiekuńczy.

Czy dba o Twoje dobro i wygodę? Czy potrafi wspomóc Cię dobrą radą? Czy potrafi poprawić Ci humor? Czy pomaga w drobnych rzeczach? Czy wysyła słodkie SMSki? Dzwoni? Interesuje się Tobą i Twoimi sprawami? Czy przykrywa Cię na dobranoc? Czy daje buziaka na dzień dobry? Czy dba o Twoje dobre samopoczucie?

Jest inteligentny.

Czy ma poglądy na różne sprawy, np. na politykę? Czy czyta jakieś mądre czasopisma? Czy może tylko przegląda najmodniejszych 101 gadżetów wg Smarta? Czy czyta jakieś książki? Czy interesuje się światem i zadaje pytania? Czy szuka na nie odpowiedzi? Czy po wyjściu z łóżka macie o czym rozmawiać? Czy uczy się czegoś, co jest związane z aktywnością umysłową? Czy coś studiuje? Czy opowiada tylko o tym, co się działo na imprezach? Czy może przytacza jakieś inne, bardziej interesujące, głębokie historie ze swojego życia? Czy umie zająć stanowisko w różnych kwestiach i je uzasadnić? Czy w miarę szybko kojarzy fakty? Czy jest przytomny i obecny tu i teraz? Czy może krąży po orbicie? Czy zna jakiś język obcy? Jakie ma wykształcenie?

Jest zaradny.

Czy umie zorganizować np. wycieczkę czy wyjazd? Czy nieustannie potrzebuje pomocy w każdej czynności? Czy robi to, co ma robić? Czy może co 5 minut wzywa pogotowie i krzyczy na cały świat? Czy w trudnych sytuacjach potrafi wymyślić jakieś rozwiązanie? Czy ma jakieś osiągnięcia na koncie, które powiedzą Ci, czy jest zaradny? Gdy jedziecie na wycieczkę - co ze sobą bierze? Czy okazuje się, że zapomniał połowy rzeczy?

Jest dobry w łóżku.

Czy jest uniwersalny? Czy może upiera się, że chce być aktywny lub pasywny i nie interesuje go Twoje zdanie na ten temat? Czy podczas seksu jest sobą? Czy jest naturalny i spontaniczny? Czy seks sprawia mu radość? Czy jest otwarty na eksperymenty? Czy bierze to, co dostaje, i bawi się tym? Czy jęczy, że nie dostał tego czy tamtego? Czy podczas seksu zachowuje się jak dzieciak czy jak lew, który pochwycił swoją zdobycz? (zależy, co Ci się bardziej podoba :)

Ma fajne cechy charakteru.

Czy jest jednocześnie dobrym przyjacielem? Czy nawiązuje fajne relacje z otoczeniem? Jakie inne cechy podobają Ci się w facetach i chciałbyś je widzieć u swojego przyszłego męża? :)

***

Oczywiście ta lista jest otwarta i możesz tam dopisać swoje kryteria długoterminowe. W końcu każdy jest inny i oczekuje czegoś innego. Im więcej szczegółów określisz, tym lepiej nauczysz mózg rozpoznawać odpowiedniego kandydata na związek długoterminowy.

Testy

Aby upewnić się, czy gość spełnia dane kryterium, musisz przeprowadzać tzw. testy.

Np. Jest opiekuńczy.
Co to znaczy, że jest opiekuńczy?
Po czym poznasz, że jest opiekuńczy?

Oto jedna z definicji:
- robi śniadanie do łózka
- przykrywa kołdrą na dobranoc
- przypomina o zapięciu pasów w aucie
- pilnuje, żebyś nie nadużywał alkoholu
- gdy jesteś chory, pójdzie do apteki i kupi Ci lekarstwa
- zwraca Ci uwagę na to, czy zdrowo się odżywiasz
- po ciężkim dniu zrobi Ci masaż pleców
- lubi się przytulać
- wysyła fajne SMS'y minimum 3 razy dziennie
- dzwoni i pyta, co słychać przynajmniej 1 dziennie

Jeśli gość spełnia większość z tych kryteriów - jest opiekuńczy.

Jak wyglądają testy w tym przypadku?

- on jest w kuchni, gdy się rano budzicie. Mówisz mu, że jesteś głodny. Patrzysz na jego reakcję.
- idziesz spać nienakryty i sprawdzasz, czy Cię przykryje.
- jedziecie autem a Ty nie masz zapiętych pasów. Czekasz, czy coś powie.
- stwierdzasz, że dziś się upijesz. Czekasz na to, co powie.
- gdy jesteś chory, patrzysz, czy oferuje Ci swoją pomoc, czy pójdzie do apteki itd.
- napychasz się przy nim niezdrowym żarciem i patrzysz, jak na o zareaguje.
- prosisz go, czy nie mógłby Ci zrobić masażu pleców (nie każ mu się domyślać, stękając, jaki to jesteś zmęczony :) i zobaczysz reakcję.
- komunikujesz mu, że chcesz się poprzytulać

Masz przebogatą wyobraźnię i sam wiesz najlepiej, czego możesz chcieć i jak to sprawdzić.

A teraz do dzieła. Bierzesz kartkę i spisujesz - jakie cechy ma mieć Twój facet na dłuższą metę i jak to sprawdzić (tzn. jakie testy przeprowadzić, by się upewnić). Baw się przy tym wyśmienicie!

5 komentarzy:

 1. Wypierdoza! Ja sobie tylko zamienię Lwa na Tygrysa ;) M.

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.justynasteczkowska.pl/wracamg.swf M.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre porady przydatne, ale nie podoba mi się narzucanie woli wyrażone słowami "Chcesz być z kimś, kto..."

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha A więc mogę Ci narzucić wolę? :) Dziękuję za taką władzę nad sobą, jaką mi dajesz.

  OdpowiedzUsuń
 5. DreamWalker
  Ja nic takiego nie powiedziałem. Po prostu z niektórymi kwestiami się zgadzam a z niektórymi nie za bardzo. Wyraziłem tylko swoją opinię.

  OdpowiedzUsuń

Umieszczanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu (w menu na górze). Musisz liczyć się z tym, że - jeśli Twój komentarz nie spełni jego warunków - nie pojawi się na tej stronie.

Co nowego na HomoFascynacjach:

TOP 10 miesiąca