NEWS ROOM:

Na miły początek wakacji - wpis o tym, co lubicie najbardziej, czyli o seksie :)

niedziela, 22 marca 2009

Zazdrość w gejowskim związku - danie główne czy przyprawa?

Nieraz sprawia nam wiele kłopotów w związkach. Jest przyczyną awantur a czasem nawet rozpadów związków. Czym jest zazdrość? W jakim celu rodzi się w ludzkich umysłach? Jak ją wykorzystać, by poprawić jakość swojego związku?

Dziś odpowiedzi na te i wiele innych, jakże nurtujących nas wszystkich pytań :)

Co to znaczy, że czujesz zazdrość?

Odczuwanie zazdrości oznacza, że Ci na czymś lub kimś zależy i że chcesz o to/ tego kogoś zadbać bardziej/ lepiej/ częściej. Przeczytaj poprzednie zdanie co najmniej 3 razy - z pełnym, świadomym zrozumieniem.

Wyobraź sobie, że spotykasz się z fajnym facetem. Jest sympatyczny, przystojny, dowcipny, czujesz się przy nim fantastycznie. Po czwartym spotkaniu, gdy już trochę zdążyłeś się zaangażować, on mówi Ci nagle, że poznał kogoś innego. I opowiada, jaki jest sympatyczny, cudowny etc. Czujesz zazdrość, choć przecież nic specjalnego was nie łączyło.

Ale już podświadomie zaczęło Ci na nim zależeć!

Wywołujesz w sobie czasem zazdrość, aby przypomnieć sobie, co lub kto jest dla Ciebie ważne/ny.

Robisz to, byś wiedział, kiedy masz zacząć dbać o swoje relacje! Jeśli Twój partner ogląda się za dupami, mówi o innych facetach i czasem nawet walnie o nich jakiś komplement a Ty odczuwasz zazdrość w związku z tym - znak, że masz wziąć dupę w troki i zacząć dbać o swojego faceta, angażować jego mózg tak, by zajmował się przede wszystkim Tobą a nie innnymi.

Jeśli zawczasu nie zareagujesz mądrze na zazdrość - z czasem, zamiast pikantnej przyprawy w Twoim związku, stanie się daniem głównym. A wtedy nie będzie juz miło, ponieważ zazdrość straci swoją funkcję i zacznie demolować Wam życie emocjonalne.

A tego byśmy nie chcieli, prawda?

Gdy Twój facet celowo prowokuje w Tobie zazdrość (np. często wymienia SMSy z jakimś znajomym) - oznacza to, że czegoś potrzebuje od Ciebie. Może czułości? Może więcej uwagi? Może jeszcze czegoś innego?

Rozbijmy zatem zazdrość na czynniki pierwsze, byś wiedział, co Ci ona oferuje:

1. Zazdrość motywuje Cię marchewką - obiecuje nagrodę. Np. chcesz mieć wiecej uwagi czy zainteresowania swojego partnera. Na tym etapie decydujesz, czy dalej będzie Ci zależeć na tym, na czym Ci zależy. Jeśli Twój facet aktualnie świetnie bawi się na dyskotece wśród innych Gejów, a Ty siedzisz sam w domu - możesz już nie chcieć takiego chłopaka i powiedzieć mu nara.

2. Zazdrość zakłada, że się z kimś porównujesz na niekorzyść. Np. zainteresowanie Twojego partnera ma ktoś inny (pewnie jest lepszy, skoro on ma, a Ty nie, prawda? :) Na tym etapie możesz zadecydować, by zamiast z kimś innym, zacząć porównywać się ze sobą z przeszłości. Bądź lepszy - nie od innych, lecz lepszy niż dotychczas.

3. Zazdrość każe Ci działać. Jeśli nic z nią nie robisz i nie chcesz podjąć w zwiazku z nią żadnej decyzji - będzie Cię zadręczać. Zatem - kontynuując przykład -  co możesz zrobić, by odzyskać zainteresowanie swojego partnera Twoją osobą? Na tym etapie szukasz odpowiedzi, co możesz w sobie usprawnić, ulepszyć, wzbogacić, by zaoferować najpierw sobie, a potem Twojemu facetowi związek na wyższym poziomie niż dotychczas.

***

Jeśli wciąż jeszcze wierzysz w ograniczające przekonanie, że "jesteś zazdrośnikiem" i mylisz to z odczuwaniem zazdrości - to zmień swoje filtry i postrzegaj mądrzej. To, jakie emocje odczuwasz, nie ma nic wspólnego z tym, kim jesteś.

Dobrze przetrawiona zazdrość daje pozytywne efekty i wzmacnia Wasz układ. W dobrym związku jest jej tylko tyle, ile potrzeba. Dodaje smaku i pokazuje, że Wam zależy na sobie. I to jest dobre i motywujące.

Enjoy! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Umieszczanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu (w menu na górze). Musisz liczyć się z tym, że - jeśli Twój komentarz nie spełni jego warunków - nie pojawi się na tej stronie.

Co nowego na HomoFascynacjach:

TOP 10 miesiąca