NEWS ROOM:

Na miły początek wakacji - wpis o tym, co lubicie najbardziej, czyli o seksie :)

sobota, 7 marca 2009

Tajemniczość - magnes zainteresowania

Kiedyś mój znajomy umówił się z pewnym facetem na randkę. Spotkali się na rynku we Wrocławiu. Usiedli w jakiejś knajpce i zaczęli rozmawiać. Nagle facet, z ciechego i spokojnego, zmienił się w katarynkę. Po pół godziny nawijki mój znjomy wiedział o nim już wszystko - gdzie pracuje, jak mieszka, jak spędza wolny czas, czym się interesuje, jakiej muzyki facet słucha, na jakie filmy chodzi do kina itd.

Słowem - facet był jak otwarta księga.

I nawet, gdyby weszli w jakąś relację - czy mógłby jeszcze czymkolwiek zaskoczyć? Jaka satysfakcja płynie z czytania książki, jeśli od samego początku wiesz, że mordercą był ogrodnik?

Dobrze jest zatem, jeśli facet ma swoje tajemnice. Jakieś historie, które zaczyna opowiadać, ale nigdy ich nie kończy. Jest wtedy jak pasjonująca, wielowątkowa powieść. Ma zwroty akcji, mroczne historie z przeszłości i z każdą kolejną kartką odsłania szczyptę swoich tajemnic - ale tylko tyle, ile jest potrzebne, by utrzymać zainteresowanie. Nie więcej. Niby coś zdradził, ale wciąż czujesz niedostyt i że najważniejsze zdanie jeszcze nie padło. I że wciąż jest tyle do odkrycia.

Tak więc pomyśl, czy chcesz tworzyć relację z gościem, o którym wiesz absolutnie wszystko od A do Z, czy może z takim, o którym wiesz wystarczająco tyle, by czuć się przy nim bezpiecznie i mu ufać, jednak na tyle mało, aby wciąż się nim fascynować.

Jak być wciągającą powieścią? Jak umiejętnie dawkować tajemnice? Oto krótki instruktaż:

1. Twoja przeszłość

Jeśli gość się Tobą interesuje - na 100% będzie pytał, z iloma partnerami byłeś/ spałeś, jak wyglądały Twoje poprzednie związki itd. (to jeden z tzw. indykatorów zainteresowania). Im bardziej relacja będzie się rozwijać, tym bardziej on będzie ciekawy. Nie musisz mówić wszystkiego na pierwszym spotkaniu i opowiadać ze szczegółami wszystkich historii, jakie Ci się przytrafiły. Dozuj informacje niczym najlepsze wino. Umów się też ze sobą, że pewnych informacji nigdy nie zdradzisz (np. szczegółów uprawiania seksu z innymi albo innych intymnych informacji - ze względu na przyzwoitość ale też ze względu na to, że mogłoby to wzbudzić w Twoim obecnym partnerze zazdrość lub inne niemiłe stany emocjonalne - no chyba, że tego chcesz w danej chwili - to tylko opcja, pamiętaj).

2. To, czym się zajmujesz w życiu

Możesz od razu powiedzieć, czym się zajmujesz w życiu. Ale możesz to też ubrać w takie słowa, które zbudują Ci fajny wizerunek i jednocześnie nie zdradzą wszystkiego od razu. Np. zamiast "jestem księgowym" mówisz: "pomagam firmom odnaleźć się w gąszczu przepisów podatkowych i dotrzymywać ważnych terminów płatności" :-) Zamiast "jestem hydraulikiem" mówisz: "dbam o to, by ludzie mogli w pełni korzystać z cydwilizacyjnych udogodnień w postaci bieżącej wody" :-)

To może być świetna zabawa! Baw się tym. Ja na przykład mówię, że zajmuję się poprawianiem jakości życia swojego i innych gejów. Albo programowaniem ludzkiego umysłu :-) Nawet nie masz pojęcia, jak ludzie na to reagują, hehe :)

Inną sprawą są tzw. telerelacje. Możesz oczywiście relacjonować swojemu facetowi każdą minutę swojego życia - co robiłeś, gdzie byłeś i o której godzinie. Ale przyznasz chyba, że jest to po prostu nudne jak flaki z olejem: "Byłem dziś na zakupach w Zarze. Nie wiedziałem, czy wziąć koszulkę różową czy niebieską..." Daj spokój. Chyba, że chcesz go uśpić.

Natomaist możesz też w skrócie napomnieć: "dziś załatwiałem ważne sprawy na mieście" albo "jak zwykle ratowałem świat przed zagładą z kosmosu" ;-) Jeśli będzie ciekawy - będzie pytał, ciągnął za język. Zdradź oczywiście tylko trochę, ale część zostaw dla siebie, aby wciąż nie mógł Cię rozgryźć do końca. Np. zdradź, że kupiłeś świetnego ciucha, ale pokażesz mu dopiero, gdy się zobaczycie. To podkręca emocje, nastawia go na pozytywne doznania.

Na pytanie, co u Ciebie słychać, możesz odeprzeć: "Nic nowego. Jak zwykle - seks, władza i duże pieniądze." Myśl nad tym, aby ciągle zaskakiwać i poruszać wyobraźnię.

3. Twoje plany

Po pierwsze - masz mieć dobre i szczegółowe plany na najbliższe 10 lat. Plany, które opierasz na sobie i na pewnych sytuacjach. Jeśli Ty sam nie będziesz wiedział, czego chcesz - ktoś inny będzie wiedział. O pomyślnym projektowaniu celów i odpowienim nimi zarządzaniu z pewnością jeszcze będzie w przyszłych postach.

Po drugie - nie musisz od razu wszystkim rozpowiadać, jakie dokładnie masz plany. Powiedz, że je masz. Jeśli są ciekawi, zdradzaj fragmenty, najbardziej soczyste kawałki. Inni będą zadowoleni, jeśli mile ich zaskoczysz lub uda Ci się osiągnąć jakiś spektakularny cel, który wcześniej trzymałeś w tajemnicy.

Możesz też myśleć o tym w mikroskali, np. powiedz swojemu chłopakowi, że przygotowałeś niespodziankę w najbliższy weekend. Zasugeruj, by wygospodarował sobie wolny wieczór i dorobinę dobrego humoru (sugestia posthipnotyczna - bardzo ważna rzecz, sugeruj ludziom, jak mają reagować emocjonalnie na przyszłe wydarzenia). Twoja tajemniczość doprowadzi go do szału, będzie pytał i umierał z ciekawości. A Ty przecież przygotowałeś coś wyjątkowego...

***

Tajemniczość to też sposób bycia.

To niemówienie zbyt wiele o sobie (tyle, by partner Ci zaufał i czuł się przy Tobie bezpieczny wystarczy). To słuchanie rozmówcy. Robienie pauz przed kluczowymi fragmentami swoich krótkich wypowiedzi. Zaczynanie i urywanie tematu, by podkręcić rozmówców ("Wiesz, chciałem Ci powiedzieć coś ważnego o Tobie... chociaż... może lepiej nie..." - zawsze doprowadzało mnie to to pasji :)

Gdy to wasze pierwsze spotkania i nie chcesz od razu mówić wszystkiego, a Twój rozmówca się dopytuje szczegółów - mówisz mu, że kiedyś mu o tym opowiesz, ale nie dziś, bo "to nie jest rozmowa na tę chwilę"/ "jest za wcześnie, by o tym mówić" etc. i "Opowiem Ci następnym razem." Sugerujesz jednocześnie, że spotkacie się jeszcze w przyszłości. Trudno bardziej elegancko umówić się na kolejną randkę, hehe :)

Możesz też pokusić się o modelowanie (naśladowanie) aktorów. Wielu z nich tworzy naprawdę wybitne postacie, które jednym wydechem dymu cygarowego potrafią wciągnąć Cię w magię ich niezwykłego świata.

Chcesz być dla niego zagadką, by wciąż na nowo Cię rozgryzał i się Tobą fascynował.

Twórz coraz lepszą rzeczywistość dobrze się przy tym bawiąc i korzystając z uroków życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Umieszczanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu (w menu na górze). Musisz liczyć się z tym, że - jeśli Twój komentarz nie spełni jego warunków - nie pojawi się na tej stronie.

Co nowego na HomoFascynacjach:

TOP 10 miesiąca