NEWS ROOM:

Na miły początek wakacji - wpis o tym, co lubicie najbardziej, czyli o seksie :)

środa, 4 marca 2009

Jak znależć odpowiedniego faceta - cz. 1

Aby zatrzymać u swojego boku odpowiedniego faceta - musisz najpierw określić, kogo tak naprawdę masz na myśli, mówiąc "odpowiedni facet".

Po czym poznasz, że facet, z którym właśnie rozmawiasz, jest dla Ciebie odpowiedni? Jak się upewnisz, że inwestując w niego czas, wysiłek i kasę, robisz dobrze?

Potrzebujesz rozwiązania, które pozwoli Twojemu umysłowi od razu zauważać odpowiednich gości w szarym tłumie Gargameli. To rozwiązanie to tzw. kryteria doboru. Są one filtrem, przez które będziesz przepuszczał tylko najdorodniejsze okazy.

Kryteria doboru to jedno z absolutnie najważniejszych narzędzi, których możesz użyć, by odszukać dla siebie partnera. Jeśli weźmiesz się solidnie za ich określenie, już nigdy nie będziesz rozczarowany ani nie skończysz w związku z kimś, kto Cię nie rozumie. Co więcej - oszczędzisz w ten sposób czas i wysiłek zarówno Tobie, jak i innym.

Kryteria podzielone są na kryteria długo- i krótkoterminowe.

Kryteria krótkoterminowe służą Ci do znajdowania facetów, z którymi po prostu chcesz spędzić trochę czasu, dobrze się bawić i poznać ich bliżej, bo wydali Ci się wstępnie interesujący. Każdy związek, nawet ten na całe życie, zaczyna się od utworzenia związku krótkoterminowego - który albo zda egzamin, albo nie.

Kryteria długoterminowe służą z kolei do upewnienia się, że kandydat, który spełnił kryteria krótkoterminowe, nadaje się na dłużej. To już bardziej zaawansowana działka i jeśli w przypadku kryteriów krótkoterminowych jesteś otwarty, tutaj stajesz się bardziej wymagający.

Twoim zadaniem nr 1 jest mądre i skuteczne zdefiniowanie tych dwóch typów kryteriów - im bardziej szczegółowo to zrobisz, tym lepiej dla Ciebie, ponieważ nauczysz swój umysł rozpoznawać, kto Cię tak naprawdę interesuje, a kogo chcesz odesłać z kwitkiem.

Zacznijmy od kryteriów krótkoterminowych.

Umówiłeś się ze świetnie wyglądającym facetem. Siedzisz w kawiarni, jest piękny, słoneczny dzień. Relaksujesz się, popijając spokojnie kolorowego drinka i cieszysz się magiczną atmosferą spokojnego popołudnia.

Nagle zjawia się on. Witacie się. Zamawia kawę i zaczynacie rozmowę. Jak zwykle - czym się zajmujesz, jak leci itd. W tym momencie zaczynasz weryfikować, czy chcesz z nim spędzić więcej czasu, czy może jest to wasze pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie.

Oto przykładowe kryteria krótkoterminowe. Możesz się na nich wzorować, jeśli chcesz, lub też dodać swoje kryteria, które są dla Ciebie ważne.

Jest atrakcyjny, seksowny i przystojny.

Atrakcyjny dla Ciebie może oznaczać wiele rzeczy. Może lubisz przystojniaków jak z okładki, owłosionych misiów do przytulania, szczupłe, opalone frytki z włoskami na żel - to Twoja definicja, Twój gust i Twoja sprawa, co tutaj wpiszesz. Określ, jaką ma mieć twarz, oczy, uszy, usta, kolor włosów, budowę ciała, owłosienie na rękach, dłonie, paznokcie itd. Jak się porusza ktoś dla Ciebie atrakcyjny? Jaki ma głos? Jak gestykuluje?

Możesz też uznać, że obecność na jego ręku zegarka, obrączki lub innej biżuterii świadczy o tym, że gość o siebie dba. Jak jest ubrany? Pstrokato i kolorowo, elegancko czy sportowo? Jakiej jakości ciuchy ma na sobie?

Pomimo lansowania przez media pewnego typu przystojniaka, każdy z nas ma jakieś swoje kryteria indywidualne atrakcyjności. Tu wszystko jest dozwolone. Porusz swoją wyobraźnią i działaj.

Jest zabawny i robi dobrą energię.

Czy potrafi Cię rozbawić? Czy uśmiecha się z życzliwością do ludzi? Czy martwi się w kółko czymś czy cieszy się atmosferą i ulotną chwilą?

Dobra energia to taka, przy której dobrze się bawisz, czujesz dobrze i chcesz jej więcej. Różni ludzie roztaczają wokół siebie różne aury. Ty chcesz być w takiej, która sprawia, że czujesz się lepiej.

Jest spontaniczny i zaskakujący.

To zagwarantuje, że będziesz się przy nim dobrze bawił.

Czy gość jest spięty i co chwilę rozgląda się na boki? Czy może swobodnie i pełnym głosem rozmawia z Tobą na różne tematy? Czy jest schematyczny i nudny czy może co chwilę Cię zaskakuje?

Jest godny zaufania.

Czy znasz jego prawdziwe imię i nazwisko? Czy zajmuje się w życiu czymś w miarę poważnym? Czy w jego opowieściach udział biorą inni ludzie (nie jest odludkiem)?

Zwróć uwagę, jak mówi o swoich poprzednich facetach - czy odnosi się do nich z szacunkiem, czy też opowiada o nich same najgorsze rzeczy?

Jest zdrowy.

Ponieważ istnieje szansa, że będziecie uprawiali seks, chcesz, by był zdrowy.

Czy ma zdrową skórę i paznokcie? Kaszle? Ma wszystkie zęby? Czy wygląda na zdrowego? Jakie ma podejście do spraw związanych z bezpiecznym seksem?

Przedstawia jakąś wartość socjalną.

Czy ma jakieś pieniądze? Swój samochód? Czy może jakieś gadżety, telefony itd.? Czy może ma też jakiś stopień naukowy lub osiągnięcia, jest popularny lub lepiej wykształcony itd.?

To gwarantuje, że nie będziesz się musiał wstydzić, zadając się z takim gościem, jak on, jak również to, że nie będzie od Ciebie pożyczał pieniędzy i jest w stanie zafundować Ci jakąś fajną atrakcję.

***

Oczywiście lista nie jest zamknięta i na pewno sam możesz dorzucić kilka interesujących kryteriów od siebie, bądź też uszczegółowić te, które Ci zasugerowałem.

Przede wszystkim - bądź ze sobą absolutnie szczery i badaj w trakcie spisywania kryteriów wszelkie odczucia, które pojawiają się w Twoim ciele, gdy rozważasz różne możliwości. Możesz chcieć np. by miał owłosioną klatę lub ogoloną. Jedni wolą to, drudzy co innego. Im szczegółowiej określisz kryteria krótkoterminowe, tym lepiej potem rozpoznasz odpowiednią osobę.

Dobrze sformułowane kryteria krótkoterminowe to takie, które po jednym spotkaniu z delikwentem dadzą Ci konkretną informację, czy gość je spełnia, czy nie. Nie musisz przeprowadzać skomplikowanych testów, by to wiedzieć. Wystarczy obserwować.

Jeśli gość spełnia kryteria krótkoterminowe i widzisz po nim, że jest Tobą zainteresowany (kiedyś opowiem Ci jeszcze o tzw. indykatorach zainteresowania, które powiedzą Ci, czy się mu podobasz, czy nie) - otwiera się przed Wami droga pełna przygód. Oto wchodzisz w krótką relację, niepoważną, lekką, tymczasową i pełną zauroczeń.

Umawiacie się na kolejne spotkanie. Oczywiście Ty wyznaczasz czas i miejsce. Tylko nie za szybko, bo pomyśli, że jesteś zdesperowany, a przecież nie taki wizerunek chcesz budować w jego oczach.

W następnym odcinku będzie o kryteriach długoterminowych, które zaczynasz weryfikować w momencie stworzenia związku krótkiego. To już wyższa szkoła jazdy i tu zaczyna się robić jeszcze ciekawiej.

A teraz do dzieła - weź kartkę i opisz, po czym poznasz, że ktoś spełnia Twoje kryteria krótkoterminowe. I pamiętaj o dobrej zabawie!

P.S. Zapraszam do części drugiej.

1 komentarz:

  1. yyyyhhh... "chłopacy"! ...wypierdoza 8) M.

    OdpowiedzUsuń

Umieszczanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu (w menu na górze). Musisz liczyć się z tym, że - jeśli Twój komentarz nie spełni jego warunków - nie pojawi się na tej stronie.

Co nowego na HomoFascynacjach:

TOP 10 miesiąca